Sutijumu Sanemsana

Sūtījumu saņemšana pēc iepirkšanās internetā

Preces atrašana un naudas pārskaitījuma veikšana ir tikai pirmā interneta iepirkšanās procesa daļa. Pēc tās galvenais ir saņemt savu kāroto sūtījumu. Tā kā preces pārsvarā tiek sūtītas ar pasta vai kurjera palīdzību, tās saņemšana prasa laiku. Tuvākajās valstīs esošie veikali preci nosūtīs daudz ātrāk kā tie, kas atrodas ļoti tālās valstīs vai citā kontinentā. Piegādes ātrumu ietekmē arī izmantotais pasta serviss – eksprespasta pakalpojums garantē, ka preci var saņemt pāris dienu laikā, taču šis pakalpojums arī vienmēr izmaksās dārgāk. Sūtījuma saņemšanas laikā ir jāievēro pāris nosacījumi, lai jūs varētu būt drošs, ka piegāde notiks veiksmīgi un pasūtītā prece būs neskarta.

Kā pirmais no nosacījumiem veiksmīgai sūtījuma saņemšanai ir precīzu datu norādīšana. Reģistrējoties e-veikala mājas lapā vai aizpildot sūtījuma formulāru visi dati ir jānorāda precīzi. pretējā gadījumā ar sūtīšanu var gadīties problēmas, jo preci var nosūtīt uz citu adresi vai arī jūsu vārds var tikt sajaukts ar kādu citu personu. Pirms naudas pārskaitīšanas, parasti tiek norādītas sūtīšanas izmaksas. Ar šīm izmaksām vajadzētu iepazīties vēl pirms reģistrēšanās e-veikala mājas lapā, lai jau laicīgi būtu zināms, ka par sūtīšanu nāksies nedaudz piemaksāt. Daudzi interneta veikali uz noteiktiem reģioniem vai arī no noteikta lieluma preču summas, sūtījumu nodrošina bez maksas. To daļēji varētu uzskatīt par mārketinga triku, lai cilvēki iegādātos vēl preces, ja kopējā cena ir nedaudz zem tās, kurai sūtīšana tiek nodrošināta bez maksas. Ja jums ir liela interese par to, kas notiek ar sūtījumu pēc tā izsūtīšanas no noliktavas, daudzi interneta veikali piedāvā iespēju izsekot sūtījumam. Jūs saņemsiet interneta saiti, kurā ik pēc laika tiks atjaunota informācija par to, kurā vietā jūsu sūtījums pēdējo reizi ir reģistrēts. Šī metode ļauj sekot sūtījuma ceļam un jau laicīgi vērsties pie pārdevēja, ja prece nav sasniegusi mērķi norādītajā laikā.

Pēdējais faktors ir sūtījumu saņemšanas ilgums. Šis faktors lielākajai daļai pircēju nav pats nozīmīgākais, jo nav iespējams precīzi paredzēt sūtījuma saņemšanas laiku (viss atkarīgs no pasta darbības). Tie e-veikali, kas atrodas Latvijā vai to noliktava bāzējas Eiropā, savus sūtījumus nogādā visai ātri. Vēl tālāku valstu veikaliem piegādes laiks ir krietni vien ilgāks, ja vien netiek izmantots tiešo sūtījumu serviss. Kompānijas parasti meklē lētākos variantus, kā nogādāt preci līdz mērķim, tādēļ tā ne vienmēr tiek nosūtīta tieši no valsts, kurā atrodas e-veikals. Interneta veikals boohoo.com savus sūtījumus Eiropas robežās veic 7 darba dienu laikā un pirkumiem virs 30 eiro šis pakalpojums ir bez maksas. Ja pirkumu summa nesasniedz 30 eiro, tad par piegādi jāšķiras vēl no 5 eiro. ASV populārākā interneta veikala Amazon.com filiāles Lielbritānijā Amazon.co.uk sūtījumu ilgums uz Latviju ir 5-7 dienas, taču pieejams arī ekspressūtījums, kuru var saņemt 2-4 dienu laikā. Šajā veikalā standarta sūtīšana izmaksā aptuveni 5 eiro, bet ātrākais variants divas reizes dārgāk. Salīdzinājumam vēl var piedāvāt asos.com sūtījumu ilgumu un cenu, pasūtot preces uz Latviju. Šeit standarta piegāde notiek 14 dienu laikā un izmaksā 3 eiro, taču iepirkumiem virs 30 eiro, sūtīšana ir bez maksas. Eksprespasta pakalpojums izmaksās 14 eiro un preces varēs saņemt 6 dienu laikā. Šie rādītāji parāda, ka katrā e-veikalā sūtīšanas nosacījumi ir savādāki un katram patērētajam atliek pašam izvēlēties izdevīgāko variantu, ja sūtīšanas maksai un ilgumam ir nozīme.