Sportsdirect ir Lielbritānijas veikalu ķēde, kas dibināta 1984. gadā. Kompānijas pirmsākumi meklējami laikā, kad Sportsdirect dibinātājs Maiks Ašlijs izveidoja savu pirmo sporta preču veikalu, kas tajā laikā tika nosaukts par “Mike Ashley Sports” jeb “Maika Ašlija sports”. No tā brīža kompānijas tirgus vērtība arvien auga, līdz sasniedza vērtību, kas pašlaik ir lielāka par 3 miljardiem eiro, un 2014. gadu noslēdza ar 2,7 miljardu mārciņu apgrozījumu un 180 miljonu mārciņu peļņu.

Sportsdirect veikalu ķēde sākotnēji veidojās un attīstījās lēni – līdz 1992. gadam Maiks Ašlijs bija izveidojis 12 veikalu ķēdi, bet jau 1996. gadā kompānijai piederēja vairāk kā 50 Sportsdirect veikali. Neskatoties uz sākotnējo nestabilitāti, kompānija turpināja augt un attīstīties, līdz 1999. gadā kompānija tika reorganizēta par akciju sabiedrību un 2000. gadā tās īpašumā bija veikalu ķēde, kuru veidoja jau 80 veikali.

Savu pirmo publisko akciju kotāciju Sportsdirect kompānija veica 2007. gadā, un kopš tā laika kompānijas akcijas var iegādāties ikviens, kurš to vēlas.

Šodien Sportsdirect kompānijai ir vairāk kā 470 veikalu ķēde gan Lielbritānijā, gan citās Eiropas valstīs. Šo veikalu darbu nodrošina darbinieki, kuru kopējais skaits ir ap 24 tūkstošiem.

Lielākajai sabiedrības daļai Sportsdirect kompānija ir pazīstama kā vieta, kur visērtāk un vislētāk var iegādāties tādu zīmolu sporta apģērbus kā, piemēram, Nike, AirWalk, LonsDale, Dunlop, Slazenger un citu zīmolu apģērbus.

Maiks Ašlijs

Ir kompānijas Sportsdirect dibinātājs un galvenais akcionārs, jo, neskatoties uz kompānijas augsto vērtību, viņam vēl joprojām pieder vairāk kā 60% tās vērtības.

Maiks Ašlijs ir ne vien kaislīgs biznesmenis, bet arī liels futbola spēles cienītājs, tāpēc 2007. gadā viņš nopirka Anglijas futbola klubu “Newcastle United” par apmēram 133 miljoniem mārciņu. Kopš tā laika šis klubs ir kļuvis par naudas iespiedmašīnu, jo lielākā daļa no šī futbola kluba faniem iepērkas Sportsdirect veikalos, jo tajos ir nopērkami šī futbola kluba zīmola apģērbi un aksesuāri.

Neskaitot Sportsdirect Maikam Ašlijam pieder kapitāla daļas arī citos uzņēmumos, veidojot kopējo vērtību ap 6 miljardiem ASV mārciņu, tādējādi ierindojoties Lielbritānijas bagātāko cilvēku Top 30. Maikam Ašlijam ir arī kautrīgākā biznesmeņa slava, jo, neskatoties uz savu neizmērojamo popularitāti, viņš nerunā ar presi un nesniedz internvijas.

Sportsdirect kompānija ir spējusi nemitīgi augt un attīstīties, pateicoties vairāku desmitu sporta zīmolu preču veikalu un veikalu ķēžu pārpirkšanai, kas ir uzskatāmi atspoguļojies vairākos kompānijas finanšu rādījumos un akciju cenu palielinājumā.

Sportsdirect kompānija ir viena no lielākajām Lielbritānijas kompānijām un pavisam noteikti ir lielākā sporta preču tirdzniecības ķēde, kas ietver tirdzniecību arī kompānijas mājaslapā, kas izceļas ar īpaši ātru preču piegādi, salīdzinot to ar citiem interneta veikaliem.

Sportsdirect veikalos iespējams nopirkt gan sporta apģērbus, gan sporta apavus, gan sporta aksesuārus. Tas viss ir nopērkams par zemām cenām un neilgā piegādes laikā, ja preces tiek pasūtītas interneta veikalā, tāpēc miljoniem cilvēku visā pasaulē izvēlas sporta preces iegādāties tieši Sportsdirect veikalos. Kā rāda kompānijas dati, vairāk kā 17% tās apgrozījuma veido tieši interneta veikala pasūtījumi, turklāt šie procenti saglabā arvien augšupejošu tendenci, jo aizvien vairāk cilvēku izvēlas iepirkties tieši interneta vidē.

Runājot par Sportsdirect Latvijas kontekstā, jāpiemin, ka, neskatoties uz to, ka Latvijā Sportsdirect veikalu nav, liela daļa Latvijas iedzīvotāju sporta preces izvēlas iegādāties, pasūtot tās Sportsdirect interneta veikalā.