Jāsaka, ka Sportsdirect mājaslapa ir izstrādāta maksimāli vienkārši, proti, konkrēti un saprotami, lai arī kompānijas klientu iepirkšanās process būtu pēc iespējas vienkāršāks un radītu vēlmi iepirkties atkārtoti, jo, kā zināms, pircējus, it īpaši tos, kuriem nav iepriekšējas pieredzes ar iepirkšanos interneta veikalos, viss sarežģītais un nesaprotamais atbaida.
Neskatoties uz kompānijas centību un patieso vēlmi mājaslapas uztveramību un iepirkšanās procesu maksimāli vienkāršot, mājaslapai vēl ir dažas nepilnības, piemēram, tās saturs nav atspoguļojams latviešu valodā. Šī iemesla dēļ tiem potenciālajiem klientiem, kuriem ir vājas valodu zināšanas, iepirkšanās procesā var nākties saskarties ar dažādām neskaidrībām un sarežģījumiem.
Lai spertu soli pretim latviešu auditorijai un apskaidrotu to iepirkšanās jautājumos Sportsdirect interneta veikalā, apskatīsim, kā soli pa solim notiek iepirkšanās process.

  1. No preču klāsta, kas ir mērāms vairākos tūkstošos un ir sadalīts vairākās kategorijās, jāizvēlas sev vēlamo preci, pirms tam izvēloties dzimumu, kam prece paredzēta, zīmolu, krāsu, izmēru, cenu, kā arī citus kritērijus.
  2. Izvēlēto preci iespējams aplūkot, palielinot piedāvātos attēlus vai pielietojot 360 grādu rotāciju. Iespējams iepazīties ar preces vispārējo un detalizēto aprakstu, kā arī to, kādās vēl krāsās un izmēros konkrētā prece ir pieejama.
  3. Kad preces informācija ir iepazīta, jāizvēlas tās krāsa, izmērs, kā arī daudzums un jāpievieno savam iepirkumu grozam.
  4. Kad izvēlētā prece ir pievienota savam iepirkumu grozam, iespējams turpināt iepirkšanos, meklējot un pievienojot iepirkumu grozam papildus preces, vai arī pasūtīt izvēlēto preci, dodoties uz pasūtījuma noformēšanas formu.
  5. Kad preces ir izvēlētas un to daudzums precizēts, tiek piedāvāts ielogoties mājaslapā ar jau esošu kontu, ievadot e-pasta adresi un paroli, vai reģistrēties kā jaunam lietotājam. Reģistrējoties kā jaunam lietotājam, ir jāievada sava personīgā informācija un kontaktinformācija.
  6. Kad ielogošanās vai reģistrācija ir veikta, jāizvēlas piegādes veids, kas ietver standarta vai ekspress piegādi. Plašāka informācija par piegādi un tās veidiem ir izlasāma šīs lapas sadaļā par piegādi. Izvēloties piegādes veidu, piegādes cena tiek pieskaitīta preču summai, kas veido kopējo pasūtījuma summu.
  7. Kad ir izvēlēts piegādes veids, jāizvēlas veids, kādā pasūtījums tiks apmaksāts. Plašāka informācija par maksājumu metodēm pieejama šīs lapas sadaļā par preču apmaksu.
  8. Atsevišķā lapā ir jāveic pasūtījuma apmaksas apstiprināšana.
  9. Pēc pasūtījuma apstiprināšanas uz pircēja e-pastu tiek nosūtīts paziņojums par pasūtījuma veikšanu ar iespēju sekot līdzi sūtījumam no tā izsūtīšanas brīža līdz pat saņemšanas brīdim, kad DHL piegādes serviss sūtījumu nodos pasūtītāja rīcībā.