Drosa Iepirksanas Interneta

Drošība iepērkoties internetā

Nevar noliegt, ka iepērkoties internetā mēs varam izbaudīt ļoti daudz šī pakalpojuma sniegtās priekšrocības. Precēm bieži ir lielas atlaides un to izvēle ir ļoti liela. Tāpat lielākoties iepirkšanās ir droša un sūtījumi tiek saņemti ļoti laicīgi. Pat preču atgriešana ir visai vienkārša. Iepirkšanās process vēl nekad iepriekš nav bijis tik vienkāršs. Pēdējo gadu laikā ir samazinājies viltus e-veikalu skaits, taču ir palielinājies ļaunprātīgo programmu un vīrusu skaits, kas cenšas iegūt jūsu personisko informāciju un bankas konta datus. Tas gan nenozīmē, ka uzreiz vajadzētu atmest domu par iepirkšanos internetā. Ievērojot vairākus padomus un drošības principus, ikvienam ir iespējams izvairīties no ļaunprātīgas rīcības un saņemt savu preci pavisam droši.

Pirmkārt, iepirkties vajadzētu populāros e-veikalos. Labāk preces meklēt tādās mājas lapās, kurās iepērkas paziņas vai draugi, nevis atrast kāroto mantu kādā aizdomīgā vietnē. Jo zināmāks ir šis e-veikals, jo mazāka iespēja, ka jūs apkrāps vai notiks kāda ķibele saistībā ar preces piegādi. Kā labākos piemērus var minēt Amazon vai Best Buy, kuru pakalpojumus izmanto visā pasaulē. Tāpat īpaša uzmanība jāpievērš vietnes nosaukumam. Proti, viens no vecākajiem trikiem ir nelielas burtu izmaiņas domēnā vai domēna galotnes nomainīšana, piemēram, .com pārvēršot par .net. Nekad mūžā neiepērcieties mājas lapā, kurai nav SSL datu šifrēšanas sertifikāts. Par to var pārliecināties paskatoties uz domēna sākumu – tam jāsākas ar HTTPS:// nevis HTTP://. Pārlūkprogrammās šādas drošās mājaslapas parādās ar aizslēgtas slēdzenes simbolu. Tāpat nekad e-veikaliem nevajag izpaust papildus informāciju, kas kādam varētu palīdzēt ļaunprātīgi izmantot jūsu datus. Kombinācijā ar jūsu kredītkartes numuru, krāpnieki var nodarīt ļoti lielus zaudējumus. Regulāri pārbaudiet bankas kontu. Ja tajā ir redzamas kādas nezināmas izmaiņas, obligāti ziņojiet bankai par problēmu. Šādi, nezināmas izcelsmes maksājumi var būt pat no tādām saitēm kā PayPal. Tas pats jādara arī kredītkaršu gadījumā. Naudu atmaksājiet tikai tad, kad esat pilnīgi pārliecināts, ka pieprasītā summa ir pareiza.

Krāpnieki arī ir radoši un savas ļaunprātīgās darbības cenšas veikt visdažādākajos veidos. Viens no veidiem, kā izvairīties no krāpniekiem, ir sava datora nodrošināšana. Lai izvairītos no vienkāršākajiem vīrusiem un ļaunprātīgas programmatūras, ikvienam savā datorā vajadzētu ieinstalēt antivīrusa programmatūru un regulāri veikt pārbaudes. Lielākā daļa mājas lapu pieprasa, lai jūsu parole atbilstu vismaz minimālajiem drošības standartiem. Vislabākajā gadījumā paroli vajadzētu izvedot visai sarežģītu, lai nebūtu pilnīgi nekāda iespēja, ka to nejauši varētu uzminēt vai uzlauzt. Vēl viens labs veids, kā iepirkties daudz drošāk, ir izmantojot e-veikalu piedāvātās mobilās aplikācijas. Galvenais ir izmantot tieši konkrētā e-veikala aplikāciju, nevis kādu aplikāciju, kas ir kā starpnieks šim pakalpojumam. Pilnīgi noteikti pirkumus internetā nevajag veikt publiskās vietās, izmantojot publiskos datorus. Tas attiecas uz e-kafejnīcām, bibliotēkām un citām vietām, kur pieejams šāds pakalpojums. Ja jūs to dariet ar savu personīgo klēpjdatoru, tad vismaz pārliecinieties, ka neviens neredz jūsu ievadītos datus. Pēdējais padoms ir tehnoloģiskais risinājums. Nozagt datus ir iespējams arī tad, ja jūsu wifi rūteris nav pietiekami labi nodrošināts. Privātam wifi punktam ir jāuzliek parole, lai to nevarētu izmantot kurš katrs, kam ir ierīces, kas uztver bezvadu internetu. Tāpat nav laba ideja ilgstoši izmantot kādu nezināmas izcelsmes bezvadu interneta punktu, jo arī tā citi lietotāji var izrādīties krāpnieki.