Tā, kā AliExpress ir starpvalstu pārdošanas platforma, kas sniedz savus pakalpojumus vairāk kā 220 dažādas valstīs un vairāk kā 80 dažādās valodās, tad viena no svarīgākajām uzņēmuma loģistikas lietām ir tieši pasūtījumu piegāde saviem klientiem visā pasaulē. AliExpress piedāvā vismaz 20 dažādiem piegādes veidiem, bet atkarībā no tā, kurā valstī tu atrodies, tavi piegādes veidi atšķirsies. Latvija atrodas Eiropas savienībā un tāpēc pie mums paciņām no Ķīnas , kur pārsvarā atrodas lielākie AliExpress pārdevēji, ir jāceļo tāls ceļš un lai gan pēdējo gadu laikā šis laiks, kurā paciņas pienāk ir samazinājies, tomēr tas vēl jo projām ir no 15 līdz 30 dienām, kā minimums. Bet ja runājam tieši par konkorētiem uzņēmumiem, tad uz Latviju sūtot pamatā AliExpress piedāvā 5 dažādas sūtīšanas metodes:

AliExpress piegādes iespējas

  • China Post Air Mail – (15-60 dienas) – Šī ir Ķīnas galvenā pasta organizācija, kas pilnībā pieder Demokrātiskajai Ķīnas Republikai, kas šai organizācijai ir devusi vaļu veidot pasta stacijas un pasta ceļus visā Ķīnas teritorijā. Šī organizācija ir viena no 20 lielākajām kompānijām visā Ķīnā un tieši tāpēc arī tā var atļauties saviem internacionālajiem klientiem izsniegt tik lētas cenas, ka pasūtot preces no AliExpress klientam par to nav nekas jāmaksā un šī pasta cena būtībā ir iekļauta jau preces cenā. Ja tu vēlies preci saņemt bez pasta izdevumiem tad šī noteikti ir tā iespēja, kas tev jāizvēlas, bet tāpēc ka prece tiks saņemta par velti, tad tās piegādes laiks arī būs visai ilgs un visticamāk, ka sasniegs aptuveni 30 dienas, bet svētku laikā var pat sasniegt 3 mēnešus.
  • Honkong Post Air Mail – (15-60 dienas) – Honkongas Gaisa Pasts ir atsevišķa organizācija tieši Honkongas pilsētā, kas nodarbina pat 7000 darbiniekus un sacenšas ar China Post uzņēmumu paku piegādes biznesā. Šī kompānija arī pamatā piedāvā preces saņemt AliExpress klientiem pilnīgi bez maksas un tas arī ir tāpēc, ka šī uzņēmuma cenas ir tik zemas, ka pārdevēji var atļauties paciņas sūtīt par velti. Tāpat, kā China Post arī šī pasta kompānija paciņas aprasti piegādā vidēji 30 dienās ja skatāmies tieši uz Latviju, bet svētkos šis laiks var būt pat ilgāks.
  • DHL – (3-8 dienas) – DHL ir viens no pasaules lielākajiem pasūtījumu pārvadājumu uzņēmumiem, kas darbojas visā pasaulē un šī kompānija nostrādina vairāk kā 400 tūkstošus darbinieku lielākajā daļā pasaules valstu, bet tās apgrozījums ir vairāk kā 15 milijardi ASV dolāru gadā. DHL ir viens no ātrākajiem un uzticamākajiem sūtījumu piegādes servisiem, bet dēļ tā, ka šis serviss piedāvā piegādāt preces no 3 līdz 8 dienām no Ķīnas līdz jūsu mājām, tad jums par šo pakalpojumu būs jāmaksā sākot no 20 līdz pat 50 dolāriem un pat vairāk, ja jūs vēlaties iegūt preci, kura ir liela vai smaga.
  • FedEx(Express) – (3-8 dienas) – FedEx ir vēl viens pārvadājumu gigants ar vairāk nekā 300 tūkstošiem nostrādināto darbinieku un vairāk kā 40 miljardiem ASV dolāru lielu apgrozījumu. Šī kompānija arī piedāvā iegūt preces no 3 līdz 8 dienām sūtot no Ķīnas, bet FedEx pamatā piedāvātais cenu klāsts ir krietni lielāks un ir no 30 līdz 100 dolāriem par mazām paciņām bet var būt arī lielāks par lielākām pakām. Šī kompānija ir ļoti uzticama, tomēr tās cenas it visai augstas un, ja jūs gribat express piegādi tad ar to arī ir jārēķinās.
  • EMS – (7-20) – EMS ir expresa piegādes serviss, kas darbojas lielākajā daļā pasaules valstu un tas parasti ir serviss, kuru piedāvā valstī dominantā sūtījumu kompānija, kā papildus naudas gūšanas līdzekli. EMS piedāvā preci no Ķīnas saņemt 7-20 dienās, bet šī servisa cena ir lielāka pat par FedEx cenām un var sasniegt 100 dolāru robežu, tāpēc arī parasti cilvēki šo iespēju neizvēlas, bet ja jums ir laba pieredze un vēlaties tiešām ātru un kvalitatīvu piegādi, tad iespējams šī ir tā iespēja, kas jums nepieciešama.

Lai gan uzņēmumi parasti sūtījumu uzņēmumi norāda konkrētu dienu skaitu vai arī dienu amplitūdu, kurā paciņai būtu jāpienāk, tad tomēr ne vienmēr sūtījumi atnāk šajā laikā un var aizkavēties. Bet ja tie aizkavējas pārāk ilgi tas jūs varat izmantot izsekošanas servisus vai arī sazināties ar izsūtītāju, lai uzzinātu kāda varētu būt problēma.