AliExpress savu popularitāti ir ieguvis ne tikai pateicoties lētajām cenām un plašajam preču klāstam, bet arī pārdomātam mājas lapas izkārtojumam un viegli saprotamai iepirkšanās sistēmai. Ja iepirkšanās procesā tomēr ir radušās kādas neskaidrības, taupigiem.lv ir izveidojuši AliExpress iepirkšanās pamācību.

 1. Sākumā apmeklējiet vietni aliexpress.com
 2. Lai veiktu pasūtījumu ir nepieciešams aktīvs lietotāja konts. Ja jums vēl nav izveidots konts Aliexpress vietnē, varat apskatīt kā to izdarīt šajā rakstā. Lai pieslēgtos savam kontam klikšķiniet uz “Sign in” labajā, augšējā stūrī. Pieslēgties sistēmā var vai nu ar savu e-pastu, ar ko iepriekš esat reģistrējies (1. attēls),
  1-attels-iepirksanas

  1. attēls

  vai arī izmantojot QR kodu, ja uz viedtālruņa esat uzstādījis AliExpress aplikāciju  (1.1 attēls).

  1.1-attels-iepirksanas

  1.1. attēls

  Obligāti nav nepieciešams pieslēgties vietnē ar savu kontu, lai apskatītu produkciju. To var izdarīt arī brīdi, kad veicat pirkumu.

 3. Kad esat pieslēdzies Aliexpress sistēmā, pārliecinieties, vai jums kā piegādes valsts ir norādīta Latvija un kā valūta norādīts EUR (2. attēls).
  2-attels-iepirksanas

  2. attēls

  To var izdarīt spiežot uz augšējās izvēlnes pašā lapas augšā, labajā stūrī. Īpaši svarīgi ir norādīt Latviju kā piegādes valsti, jo no tā var būt atkarīga piegādes maksa noteiktām precēm.

 4. Tālāk varat aplūkot Aliexpress piedāvāto preču klāstu, vai nu izvēloties kādu no daudzajām kategorijām mājas lapas izvēlnē, vai ierakstot savu vēlamo preci meklētājā lapas augšpusē (3. attēls).
  3-attels-iepirksanas

  3. attēls

 5. Izvēloties kādu preču kategoriju vai veicot meklēšanu, tiks parādīti visi produkti, kas atbilst jūsu izvēlētajai kategorijai vai meklētajam preču veidam (4. attēls).
  4-attels-iepirksanas

  4. attēls

  Pie katra produkta jūs varēsiet redzēt gan tā attēlu, gan nosaukumu, pārdevēja nosaukumu, cenu, piegādes izmaksas, cik daudz cilvēki šo preci ir jau iegādājušies, kā arī preces vērtējumu. Šī informācija jums palīdzēs ātri un ērti atrast sev piemērotu preci. Zem preces nosaukuma, uzspiežot uz “Chat now!”, varat uzdot jautājumus konkrētajam pārdevējam, ja viņš tajā brīdī ir tiešsaistē. Produktu saraksta augšpusē ir iespējams sakārtot atlasītos produktus pēc dažādiem kritērijiem, kā cena vai preces vērtējums, lai jūs ātrāk un ērtāk varētu atrast meklētos produktus.

 6. Uzklikšķinot uz kāda no produktiem tiks atvērta produktu lapa (5. attēls).
  5-attels-iepirksanas

  5. attēls

  Produktu lapā ir aplūkojama pilnīga informācija par konkrēto produktu, piemēram, tā apraksts, attēli, vērtējums no citiem pircējiem par šo produktu, piegādes maksa un laiks, un cita informācija.Daudzi pārdevēji piedāvā izdevīgākas vairumtirdzniecības cenas, piemēram, pērkot 2 produktus var iegūt labāku cenu nekā pērkot vienu. Lai uzzinātu konkrētā produkta vairumtirdzniecības cenu spiediet uz “Bulk Price”, kas atrodas tieši zem produkta cenas (5.1. attēls).

  5.1-attels-iepirksanas

  5.1. attēls

  Tālāk uz leju ir norādīta piegādes cena. “Free Shipping” nozīmē, ka piegāde uz jūsu norādīto vietu ir bez maksas. Uzspiežot uz bultiņas blakus “Shipping” ir iespēja izvēlēties kādu citu piegādes metodi, ja preci vēlaties saņemt ātrāk (5.2 attēls). 5.2-attels-iepirksanasJāpiemin, ka citas piegādes metodes visbiežāk ir diezgan dārgākas par standarta piegādi.Logā “Quantity”, kas atrodas zem piegādes izmaksām, ir iespējams norādīt preču skaitu. Zem “Quantity” ir norādīts “Total Price” jeb kopējā cena par jūsu sūtījumu, ieskaitot piegādes maksu. Ja norādīsiet, ka vēlaties sūtīt vairāk par vienu produktu, tas tiks automātiski pierēķināts un parādīsies gala summā blakus “Total Price”.

  1. Ja produktu nevēlaties pasūtīt uzreiz, bet vēlaties saglabāt to aplūkošanai vēlāk, to ir iespējams pievienot “Wish List”, nospiežot uz “Add to Wish List” (6. attēls).
   6-attels-iepirksanas

   6. attēls

   Preci var pievienot jaunā vai iepriekš izveidotā sarakstā. Pēc preces pievienošanas sarakstās parādīsies logs ar tekstu “Added to Wish List”, kas nozīmē, ka prece ir veiksmīgi pievienota sarakstam (6.1. attēls).

   6.1-attels-iepirksanas

   6.1. attēls

   Visus izveidotos sarakstus var aplūkot augšējās izvēlnes joslā labajā pusē, nospiežot uz sirds ikonas ar “Wish List” uzrakstu, vai uzbraucot kursoru uz sava vārda un izvēloties “Wish List” (6.2. attēls).

   6.2-attels-iepirksanas

   6.2. attēls

  2. Ja produktu vēlaties ielikt grozā, produkta lapā spiediet uz pogas “Add to Cart” (5. attēls). Ja esat jau iepriekš pieslēdzies sistēmā, parādīsies apstiprinājuma logs ar tekstu “A new item has been added to your Shopping Cart”, kas nozīmē, ka produkts veiksmīgi pievienots grozam (7. attēls).
   7-attels-iepirksanas

   7. attēls

   Ja nebūsiet iepriekš pieslēdzies sistēmai, parādīsies autorizācijas logs ar iespēju autorizēties ar savu iepriekš reģistrēto e-pastu vai Facebook kontu (7.1. attēls),

   7.1-attels-iepirksanas

   7.1. attēls

   kā arī iespēja pieslēgties izmantojot QR kodu, ja lietojat AliExpress viedtālruņu aplikāciju (7.2. attēls).

   7.2-attels-iepirksanas

   7.2. attēls

   Ja neesat iepriekš reģistrējies AliExpress sistēmā, šajā solī varat veikt arī reģistrāciju.Grozā jūs varat ievietot vairākas preces pēc vajadzības. Ieiet grozā var uzklikšķinot uz groza ikonas ar tekstu “Cart” augšējā izvēlnē. Ieejot grozā, tiks parādīti visi produkti, kurus esat pievienojis grozam, kā arī iespējas katram produktam izmainīt skaitu, piegādes veidu vai arī izņemt konkrēto produktu no groza (7.3. attēls).

   7.3-attels-iepirksanas

   7.3. attēls

   Ja vēlaties nopirkt produktus tikai no viena pārdevēja, spiediet “Buy all from this seller”. Ja vēlaties nopirkt visus produktus, kas atrodas grozā, spiediet uz “Buy All” pogas groza apakšā.

  3. Ja vēlaties pirkt visus produktus grozā, spiediet uz “Buy Now” pogas. Ja nebūsiet iepriekš pieslēdzies sistēmai, tiks parādīts autorizācijas logs, līdzīgi kā 6.2. punktā par preces pievienošanu grozam. Ja būsiet autorizējies sistēmā, jūs nosūtīs uz pasūtījuma noformēšanas lapu (8. attēls).
   8-attels-iepirksanas

   8. attēls

 7. Pasūtījuma noformēšanas lapā pievienojiet savu adresi vai izvēlaties kādu no iepriekš izmantotajām adresēm, ja kādreiz jau esat sūtījis preces no AliExpress. Pievienojot adresi būs nepieciešams norādīt savu vārdu, uzvārdu, valsti, adresi, mājas numuru, pilsētu, pasta indeksu, telefona numuru. Šajā solī jūs vēl varat izmainīt preču skaitu, kā arī piegādes veidu. Papildus jūs varat nosūtīt ziņu pārdevējam, piemēram, ja nepieciešams precizēt detaļas par pasūtījumu, kā preces krāsu vai izmēru. Šajā solī jūs varat arī ievadīt atlaižu kupona kodu, ja jums tāds ir piešķirts. Noteikti pārliecinieties, vai sūtījuma summa nav izmanījusies iepriekšējos soļos un spiediet “Place Order”.
 8. Nākamajā solī jums nepieciešams apmaksāt pasūtījumu izmantojot kādu no piedāvātajām apmaksas metodēm (8.1. attēls).
  8.1-attels-iepirksanas

  8.1. attēls

  Visbiežāk pasūtījumi tiek apmaksāti ar bankas karti, tāpēc izvēlējāmies parādīt tieši šo procesu, ja jūs izmantojat kādu citu apmaksas veidu un jums rodas kādas neskaidrības, sazinieties ar AliExpress. Veicot apmaksu ar karti sākumā izvēlieties jūsu bankas kartes veidu starp VISA, Mastercard un Maestro, norādiet kartes numuru, kartes derīguma termiņu un trīs ciparu drošības kodu, kas atrodas kartes aizmugurē, kā arī kartes turētāja vārdu un uzvārdu, precīzi, kāds tas ir uz bankas kartes. Arī šajā solī jūs vēl varat apskatīt pasūtījuma gala summu, lai varētu veikt izmaiņas sūtījumā, ja tādas nepieciešamas. Ja viss ir aizpildīts pareizi, spiediet “Pay Now”. Ja vēlaties atcelt sūtījumu, spiediet “Cancel payment and return to AliExpress” pasūtījuma formas lejasdaļā.

 9. Ja apmaksa būs veiksmīga, tiks parādīts apstiprinājuma logs ar tekstu “Thank you for your payment! We have received your payment.”, kā arī iespēja saglabāt konkrēto karti, lai varētu ērtāk veikt turpmākos maksājumus (8.2. attēls).
  8.2-attels-iepirksanas

  8.2. attēls

  Uz jūsu e-pasta adresi atnāks apstiprinājums, ka sūtījums ir veiksmīgi apmaksāts (8.3. attēls).

  8.3-attels-iepirksanas

  8.3. attēls

 10. Savus sūtījumus jūs varat apskatīt sadaļā “My Orders” zem sava profila (9. attēls).
  9-attels-iepirksanas

  9. attēls

  Pasūtījumam ir vairāki statusi. Ja tikko būsiet apmaksājis pasūtījumu, sadaļā “My Orders” kolonnā “Order Status” konkrētajam sūtījuma būs norādīts status “Payment being verified”, kas nozīmē, ka tiek gaidīts pārdevēja apstiprinājums par naudas saņemšanu (9.1. attēls).

  9.1-attels-iepirksanas

  9.1. attēls

  Tiklīdz pārdevējs apstrādās jūsu sūtījumu, tiks nomainīts statuss jūsu sūtījumam (10. attēls)

  10-attels-iepirksanas

  10. attēls

  un jums atnāks apstiprinājuma e-pasts, ka pirkums ir izsūtīts (10.1. attēls).

  10.1-attels-iepirksanas

  10.1. attēls

  Pēc sūtījuma saņemšanas klikšķiniet “Confirm Order Received” šajā e-pastā vai pieslēdzoties sistēmai, lai apstiprinātu, ka sūtījums ir saņemts. Ja vēlaties, pēc šī soļa varat arī atstāt vērtējumu un komentāru par saņemto produktu tā lapā.