Taupīt Naudu

Kā mūsdienās ietaupīt naudu?

Katrs vēlētos atlikt pēc iespējas vairāk naudu. Taču nereti tās pietrūkst un tu nespēj saprast, kā ir izdevies to tik daudz iztērēt. Nesekojot līdzi izdevumiem ir ļoti viegli pārtērēt sev atlikto ikmēneša summu. Tāpēc, lai nebūtu jāņem bezprocentu ātrais kredīts ir vairākas interesantas metodes kā ietaupīt naudu.

Samazināt izdevumus

Ātrākais veids kā ietaupīt ir samazināt izdevumus. Pat mazi tēriņi summējas un mēneša beigās var sastādīt ievērojamu summu.

Pārliecinies, vai tev ir nepieciešami visi pakalpojumi par kuriem tu maksā katru mēnesi. Varbūt tev ir svaru zāles abonoments, kuru tu reti izmanto, vai arī televīzijas kanāli, kurus neskaties, bet par kuriem maksā. Mūsdienās mums ir daudz dažādi ikmēnešā maksājumi sākot ar mobīlo telefonu un beidzot ar apdrošināšanu. Ja tomēr nav lieku ikmēneša maksājumu ir vērts padomāt, vai kāda pakalpojuma summu nevar samazināt vienojoties par zemāku cenu.

Maksāt skaidrā naudā

maksāt skaidrā naudā

Ļoti interesanta metode kā ietaupīt naudu ir maksāt skaidrā naudā. Varbūt tas izklausās dīvaini, bet redzot naudu un zinot cik daudz tu vari tērēt samazina iespēju, ka tu iztērēsi pārāk daudz. Mūsdienās ir tik viegli maksāt ar kredītkarti un Tu neredzi cik daudz esi iztērējis.

Sezonālie produkti

Iepērkoties pārtikas veikalā ir vērts pievērst uzmanību sezonāliem produktiem, kuru cenas ir zemākas, jo veikalam nav jāmaksā par piegādi. Pie tam sezonālie produkti būs svaigāki.

Iegādājies krājkasi

Krājkase

Iepērkoties skaidrā naudā makā vienmēr būs monētas. Iegādājoties krājkasi mazākās monētas var iekrāt un gada beigās būs ievērojama summa kādam patīkamam pirkumam.

Taupi elektrību un ūdeni

Lai arī nedaudz, taču ir iespējams ietaupīt naudu uz elektrības rēķina. Vienmēr izslēdz gaismu aiz sevis, neturi iekārtas ieslēgtas bez vajadzības. Pērc elektrību taupošas iekārtas un spuldzes. Tās maksā dārgāk, taču ilgtermiņā izdosies ietaupīt uz elektrības rēķina.

Mazgājot zobus netecini lieki ūdeni. Arī mazgājot traukus jācenšas lieki ūdeni netērēt.

Personīgie izaicinājumi

Ļoti interesants veids kā ietaupīt ir uzstādīt personīgos izaicinājumus. Viens no tiem ir ēšana ārpus mājas. Lai arī ieturēt maltīti smalkā restorānā ir ļoti patīkami, tas ir dārgs prieks. Izaicini sevi mēnesi neēst ārpus mājas, tādējādi nedaudz ietaupot. Šāda veida izaicinājumus var izmantot arī citur, piemēram neejot uz kinoteātri, bet noskatoties filmu mājās.

Atstāj mašīnu mājās

Ja tu dzīvo lielā pilsētā atstāj savu mašīnu mājās. Ar mēneša abonomentu būs lētāk pārvietoties ar publisko transportu. Vai arī izmantot riteni, kurš neprasa nekādus izdevumus.

Šie ir tikai daži no veidiem kā ietaupīt naudu. Katrs veids, varbūt, ietaupa nedaudz, bet ilgtermiņā tas summējas un palīdzēs ikdienas gaitās.